Deti sa učia lepšie vtedy, keď sú viac vtiahnuté do hry, preto je niekedy lepšie nechať ich len hrať sa.
Metodika SZĽH

Po kempe 6 HT ich prišiel pozrieť Jakub Grigar. Akým otázkam čelil od mladých hokejistov?

15.08.2021 / Aktuality HT O klube HT

 

Po kempe 6 HT ich prišiel pozrieť Jakub Grigar. Akým otázkam čelil od mladých hokejistov? Druhý augustový týždeň patril tréningovému sústredeniu šiestakov. Niekedy až trojfázové tréningy s maximálnym možným časom na ľade v kombinácii s oddychom a ďalším programom vyvrcholili v piatok spoločným turnajom a besedou so strieborným olympionikom, Jakubom Grigarom. Pre významného hosťa si chlapci pripravili veľa zvedavých otázok, od jeho športových začiatkov až po nedávnu Olympiádu.

 

 

 

Jakub začal s pádlovaním od svojich 9 rokov. Radšej trávil čas vonku a vyskúšal veľa športov a za svoju terajšiu úspešnosť považuje aj pestrosť pohybu v mladom veku. A čo škola? ,,Keď budete v škole slušní, v dobrom sa vám to vráti,’’ povedal Jakub, ,,vídu vám potom ústrety a nie je problém sa dohodnúť.’’

Otázky chlapci kládli jednu za druhou. Bolo ťažké dostať sa na Olympiádu? ,,Áno, ale mal som šťastie, že som sa tam dostal pred kovidom.’’ Aký bol prvý pocit? Jednoznačná odpoveď bola, že teplo. Jakub sa tešil na nový kanál, ktorý pred tým spoznávali. Účasť vyžadovala úplne iný režim, na čo smerovali aj otázky typu ako vyzeral jeho deň. Pred Olympiádou sa ,,pretočil’’ na tokijský čas, vstával aj 2:45 ráno.
A keď padla otázka ako vypadal deň odletu, Jakub bol pripravený, lebo sa balil celý deň-dva dopredu. Koľko si zobral pádiel? Mal ich so sebou 4 a dve loďky.

 

 

 

Jakub hneď v úvode ozrejmil, že ,,olympijská dedina’’ nie je zhluk malých domčekov, ako sme si mnohí možno mysleli. Ďalšie otázky boli aká bola jeho individuálna výzva, či zlomil pádlo alebo loď.

Nevyhli sme sa ani téme ako prebiehal tréningový proces. Ten začal od zimy, naberal na intenzite a Jakub niekedy trénoval aj 3-4 razy do dňa. ,,Posledný čas bolo menej ale intenzívnych tréningov.’’ Taktiež veril, že vyhrá medailu, aj keď vedel, že to nebolo jednoduché. No veril si, lebo tréning a prípravu mal dobré.
Nevyhol sa otázke, koľko medailí má celkovo. Koho by to zaujímalo, už ich prestal počítať ale za celú svoju kariéru je to okolo 150. Kubova strieborná medaila z Tokia má zhruba 530-550g a prezradil, že sa ju snažili spraviť ekologicky, takže je vyrobená z roztopených súčiastok telefónov a počítačov.

,,Veľa ľudí si berie Olympiádu alebo zápas ako niečo, čo by ich malo stresovať,’’ vraví, ,,ale ja som sa presne na tom štarte cítil, že som rád, že som tam. Predsa len som vedel, že na Olympiádu sa nepodarí dostať každému. Chcel som si užiť tú olympijskú jazdu a vedel som, že som na tréningu naozaj makal a teraz sa už nemám čoho báť. A to je čím sa snažím riadiť celý život: pokiaľ vás ten šport bude baviť, ste preň ochotní urobiť všetko. Keď vás baví, podávate najlepšie výkony. Preto som sa na štarte chcel usmiať a bol som rád, že som tam.’’
Martin Cibák pre chlapcov len podtrhol, že to je presne tak ako sa snažíme k tomu pristupovať v Hokejových talentoch. Aby nás to bavilo, aby sme si zápas vedeli užiť.

Bol Jakub sklamaný, keď nevyhral? Trošku áno, lebo každý chce vyhrať. Ale bol na to pripravený, lebo poznal svoju konkurenciu.
Nevynechali sme ani otázku stravy, ktorá je pre športovca dôležitá. Okrem veľkosti porcie jedol aj zdravé veci a vyhýbal sa fast foodom. Na to, aby sa pripravil na Olympiádu nemusel jesť menej, ale práveže viac a správnej stravy. Jakub pri trojfázových tréningoch má až 6 jedál denne.

Veľmi pekná otázka bola v závere, či sa tešila na rodinu, keď s ňou mesiac nebol. Jakub jednoznačne povedal, že veľmi. Na začiatku sa ani medzi sebou nemohli navštevovať, takže to bolo náročné.

Bonus na záver? Najobľúbenejší šport v telke, ktorý rád pozerá, je úprimne hokej :)
 

Jakub, ešte raz ďakujeme za tvoj čas a prajeme veľa jázd ktoré si môžeš takto užívať.

 

 

Celú fotogalériu nájdete aj na našom facebook.com/hokejovetalenty


Text a foto: PR Hokejové talenty o.z.


 

Newsletter

Generálni partneri

Hlavní partneri

Lokálni partneri

Partneri

Verejné inštitúcie