Počas etapy športovej predprípravy by sa zápasy mali vnímať skôr z pohľadu podpory rozvoja každého jednotlivca, pričom výsledok tímu má menšiu dôležitosť.
Metodika SZĽH

Zápasy 8. týždňa - hralo sa doma aj vonku, každá kategória so zápalom pre hokej

Dorast

Detva - LM 1:9,0:10
Dva rozdielne zápasy čo sa týka predvedenej hry. V sobotu sme chceli hrať individuálne. V nedeľu po 2tr. sme urobili zopár zmien v zostave a chlapci začali produkovať kombinačný, priamočiary hokej. Ťažili sme z rýchleho prechodu do utočného pásma a z toho sme si vytvorili tlak v útočnej tretine. V koncovke sme to až veľmi chceli hrať do prázdnej brány.
V nedeľu bol súper posilnený hráčmi zo Zvolena a to chlapcov prinútilo hrať rýchlejšie a priamočiarejšie do brány. Aj preto patrí chlapcom za nedeľu pochvala, kdežto v sobotu sme sa prispôsobili slabšiemu výkonu a hre súpera.

Kadeti

HE - LM 2:5 (sobota)
Celý víkend bol poznačený problémom skórovať. Tímu chýbali piati najlepší strelci a to sa ukázalo. Tento zápas bol náročný, no chlapci si udržali kontrolu a konečne tretiu tretinu boli schopní skórovať. Bola to výborná príležitosť pre ostatných hráčov ukázať viac zodpovednosti v ofenzíve. Kvalita hry bola dobrá.

LM - Brezno 2:5 (nedeľa)
Podobne ako v predhcádzajúci zápas, tentoraz sme natrafili na solídneho brankára, ktorý vychytal všetky z 41 pokusov až na dva. Súper mal na ľade ich najlepších hráčov, čo prinieslo zápasu súťaživosť a intenzitu, ktorú sme vítali. Naši hráči hrali s plným odhodlaním, ale vo výsledku sme neťažili z našich šancí. Opäť sme zvýšili kvalitu hry a vrátime sa k práci na detailoch. Naši ďalší hráči mali príležitosť pozdvihnúť a zlepšiť svoju hru a boli pripravení na svoj moment. Aj preto to bola výborná skúsenosť.

8HT

Altis Orava - LM 8: 15 (sobota)
Niektorí hráči sú si istí svojim miestom v zostave a preto ich výkonnosť stagnuje. Preto na tento zápas nenastúpili. Hrači sa pomaly dostavaju do starej formy a bolo to vidiet v dnesnom zapase. Pozitívne bolo korčuľovanie, rýchle založenie útoku a prenášanie hry od tažiska, veľa strelených gólov. Slabšia však bola korčuliarska obratnosť niektorých hráčov, ktorí nestíhali korčuľovať so súperovými útočníkmi a nepokrytie si hráčov pred našou bránou. Stále je na čom pracovať a nikdy sa nemožu hráči so svojimi výkonmi uspokojiť.

LM - MT 12:6
V tomto zápase sme dali príležitosť útoku so 7. ročníka. Chlapci ukázali, ako sa hrá jednoduchý, rýchly, priamočiary a kombinačný hokej. Dali spolu 7 gólov a preto prispeli k výhre nad Martinom.

7HT

MT-LM 12:6
Martin nastúpil v inom zložení, ako naposledy. My sme začali dobre, ale nepremieňali sme šance, čo súper trestal. Spravili sme veľa individuálnych chýb počas celého zápasu, čo nás pripravilo o možnosť dosiahnuť lepší výsledok. Celkovo sa však dá pvedať, že zápas bol vyrovnanejší ako hovorí výsledok.

RK-LM 4:3
Aj tentoraz sa jednalo o vyrovnaný zápas po celý čas. Na každý gól sme sa narobili, veľa šancí sme riešili zle. Prišli aj zbytočné vylúčenia na našej strany. Máme za sebou ťažký a dalo by sa povedať zbabraný víkend, ale aj to je hokej a my ideme ďalej.

6HT

LM - Púchov 6:1(6:0) (sobota)
Obojstranne pekný korčuliarsky zápas. Aj keď výsledok je výrazný, tak zápas bol vyrovnaný - hralo sa hore - dole., obe mužstvá pekne kombinovali a vytvárali si šance. Na chalanoch bola vidieť chuť, chcenie a vôľa a odmenou pre nich boli premenené šance. Náš brankár milo prekvapil, mal niekoľko pekných zásahov a podržal chlapcov. Pre celé mužstvo patrí pochvala za predvedený kolektívny výkon.

Altis- LM 6:3 (4:2) (nedeľa)
1. tretina bola z našej strany dobrá. Hralo sa opäť hore-dole. Mali sme aj miernu prevahu, ale bohužiaľ sa nám nepodarilo dať gól. Naopak, inkasovali sme a prehrali sme tretinu 1:0. 2. tretinu sme nehrali dobre, prepadávali sme v obrane, chlapci hrali individuálne a pedlžovali si striedania. Výsledok 4:1. V tretej tretine sme sa vrátili ku hre z 1.tretiny. Aj keď sme ešte stále robili dosť chýb v obrane, tretinu sme vyhrali 1:2.

5HT

LM - MT 2:12 (soobota)
Dnes rozhodol jeden útok Martina o výsledku. Veľmi odskočení chlapci dali 11 z 12 gólov, a to naši chlapci podali jeden z lepších výkonov smerom dozadu. Naopak, vpredu sme boli málo dôrazný a aj keď sme sa dostali do šance, tak sme zakončili brankárovi do brucha.

LM - RK 7:15 (nedeľa)
Dnes sme si prehrali zápas sami. Chlapci ťahali puky a strieľali z nezmyselných pozícii namiesto prihrávky. Súper to potom trestal hlavne z brejkov.