V mnohom sme tvory, ktoré žijú podľa svojich návykov, a tieto návyky vytvára prostredie, v ktorom žijeme. V dobrom aj v zlom.

Zápasy 45.-46. týždňa - niekedy víťazstvo nie je všetko

28.11.2021 / Aktuality HT Zápasy a turnaje

45. týždeň

Dorast

13. Súťažný zápas Dorastu MHK Ružomberok - HT MHK 32 LM, z dňa 10.11.2021 Výsledok: 0 : 5 (0:1, 0:2 a 0:2) V dohrávanom zápase sa na nás domáci Ružomberčania chceli vytiahnuť a posilnili sa o 6 hráčov z farmy v Martine a o dvoch svojich hráčov z BB. Tak sme chalanov pripravili na ťažký zápas, ktorý mal naozaj pomerne veľmi dobrú kvalitu. My sme ale podali asi náš najlepší výkon v tejto sezóne a aj keď sa súper snažil pozorne brániť, tak sme trpezlivou nátlakovou hrou s pozornou obranou postupne nútili súpera k chybám, aj keď vedúci gól sme dali až v 18-tej minúte 1. tretiny v presilovej hre. Keď sme ale pridali na začiatku 2. tretiny druhý gól a potom sme postupne ubránili 4 presilovky súpera, boli sme na koni. To sme potvrdili tretím gólom v jej závere. Aj v poslednej tretine sme hrali trpezlivo ale aktívne a zaslúžene sme pridali ešte dva naše góly a súpera sme zaslúžene zdolali. Za tento výkon si všetci chalani zaslúžia veľkú pochvalu, lebo tento zápas zvládli ako kolektív na ľade a aj správnym hecovaním na striedačke a v šatni. Tréneri: L. Karaffa, V. Bella, M. Uram

8 hokejová trieda

ZV - LM 7:5
Po mesačnom zápasovom výpadku sme sa stretli proti Zvolenu.Opäť vyrovnané stretnutie, len nám chýbal pokoj na hokejkách pri prihrávkach a zakončení nepremených šancí. Na konci zápasu sme urobili dve individualne chyby, ktoré rozhodli o zápase.

7 hokejová trieda

ZV - 7HT 5:5
Do polovice zápasu si chlapci mysleli, že hrajú proti Žiaru. Všetko chceli riešiť samostatne a tomu zodpovedal aj výsledok 5:1 pre ZV. Potom si chlapci dali povedať a hlavne si uvedomili, čo znamená kolektívna hra. Zápas napokon vyrovnali na 5:5 a mali ešte dosť šancí na strelenie rozhodujúceho gólu. Tak, ako hrali tretiu tretinu, si predstavujem našu hru.

4 hokejová trieda

Turnaj sa konal v Žiline. Chlapcom nechýbala chuť po hokeji a góloch. Neustále nám dokazujú, že hokej ako hra im chutí a súťaživosť neopadáva.

46. týždeň

Dorast

Rk-LM 0:6
V uvode prvej tr.sme dali gol a to nam uskodilo,zacali sme hrat profesorsky super si vytvoril 4 sance,ktore pozorny brankar M.Stano s prehladom kril a bol to jediny hrac na ploche,ktory splňal kriteria zapasu.Cez prestavku sme museli chlapcom dohovorit co zabralo a vysledkom boli 2 goly ale znovu sme polavili a druha polovica druhej tr.patrila superovi aj vďaka nasim zbytocnym vyluceniam.V tejto faze sme ubranili oslabenie o 2 hracov a potom sme sa vratili k hre,ktoru vyzadujeme od hracov pridali sme dalsie 2 goly a o vysledku bolo rozhodnute.

Prievidza - LM 4:9
Výsledok v tomto prípade nie je podstatný, ale treba podotknúť prístup hráčov. Zišlo sa niekoľko momentov, od zabudnutého dresu, slabej rozcvičky či slabého korčuľovania. Treba sa z podobných momentov poučiť a podobné chyby neopakovať.

6 hokejová trieda

LM - Dubnica 19:4
Zápas, v ktorom sme súperovi veľa nedovolili. Až na malý výpadok v 2. tretine, kde sme začali ťahať a strácať puky, prepadávali sme v obrane. Po troch góloch do našej brány za sebou sme sa vrátili späť ku hre z 1. tretiny. Čo nás teší je, že si začínajú veriť aj chlapci, ktorí mali doteraz menej sebavedomia. Všetci hráči si vytvárali gólové príležitosti a presadili sa aj sviatočný strelci, za čo sú radi aj tréneri, lebo si to zaslúžili.

Text: PR Hokejové talenty / tréneri