Podpora autonómie (čiže samostatnosti) detí, ako aj vytvorenie dostatku príležitostí na voľnú, ale aj riadenú hru pri športovaní sú dôležité pre rozvoj motivácie a zdravého prístupu k športu vo všeobecnosti.

Zápasy 42.-44. týždňa - kedy viedol súper a kedy my?

08.11.2021 / Aktuality HT Zápasy a turnaje

Entering the game we had only 12 players available to play, while the opponent had 20. Today was a mixed team with lots of young players, some playing at this level for the first time (5 players from 8th class). Despite the disadvantage in numbers, the boys put on a very solid performance for the whole game. They were disciplined and very effective in defensive play, and we created high-quality chances on offense.
Every single player performed and gave their full effort. It was a joy to coach this team today. Work continues and we try to reach the next level as the season moves forward. Special thanks to coaches Urban and Karaffa for helping us gather the team so we could play this weekend.

7 hokejová trieda

ZH-7HT 4:26
Súper bol síce slabší, cez to všetko z našej strany to bol počas prvých dvoch trenín solídny hokej. Bolo vidno, že v závere chceli chlapci dávať góly samostatne.

43. týždeň

7HT-PD 10:6
Opäť some hrali v oklieštenej zostave, no bez tak sme si zabezpečili víťazstvo. Vstup do zápasu bol super, prvá tretina sa hrala v našej réžii a pokračoval tak aj začiatok druhej tretiny. Ale potom prišli zbytočné chyby, súper vyrovnal hru, doťahoval sa aj výsledkovo. Od polovičky 3 tretiny sme opäť prevzali kontrolu nad zápasom a dotiahli ho do víťazného konca.

7HT-ZH 27:1
Súper bol opäť slabší, no chlapci hlavne počas 1 a 3 tretiny hrali s chuťou, nahrávali si a presadili sa aj strelecky. 2 tretina bola z našej strany slabšia, moc sa chceli presadzovať samostatne. Ako veľké pozitívum berieme, že si dali povedať.

7HT-ZH 22:1
Zápas sa podobal tomu predchádzajúcemu až na horší nástup do zápasu, kedy sme prehrávali 0:1. Potom sme to otočili a odohrali zápas v našej réžii.

5 hokejová trieda

5HT turnaj v BB
LM - PD 6:4
LM - BB 5:8

Vyrovnané zápasy, v prvom zápase sme podali trošku slabší výkon. Proti BB už chalani zabojovali a až do konca sme hrali o víťazstvo.

4 hokejová trieda

Turnaj prebehol v poriadku. Chlapci opäť ukázali, že im hokej chutí a neskrývali radosť z každého gólu.

44. týždeň

Dorast

11. Súťažný zápas Dorastu
HT MHK 32 LM – HC 07 Detva, z dňa 06.11.2021 v LM
Výsledok: 8 : 1 (3:0, 4:0 a 1:1)
Po trojtýždňovej prestávke z dôvodu karantény a ochorenia viacerých hráčov, sme síce strelili pomerne rýchlo 2 góly, ale bolo na viacerých hráčoch vidieť herný a tréningový výpadok, kde náš pohyb nebol dobrý. V druhej tretine sme ale už hrali veľmi pekný kombinačný a nátlakový hokej, pričom súper nestačil odolávať našim útokom a takýto výkon by nás tešil celý zápas. Prišlo však uspokojenie a aj prirodzená únava a pomer síl sa v poslednej tretine vyrovnal a súper strelil v závere asi zaslúžený čestný úspech. Dôležité ale bolo, že sme mohli po dlhšom čase nastúpiť k zápasu a že sme ho aj keď nie k úplnej spokojnosti zvládli. Tréneri: L. Karaffa, V. Bella, M. Uram

12. Súťažný zápas Dorastu
HT MHK 32 LM – HC 07 Detva, z dňa 07.11.2021 v LM
Výsledok: 10 : 2 (2:1, 2:0 a 6:1)
Aj dnes sme nezačali moc dobre a aj keď sme strelili 1. gól, snaživý súper vyrovnal a nám sa aspoň podarilo v závere 1. tretiny streliť vedúci gól. Náš herný kŕč pokračoval aj v 2. tretine a hoci sme pridali 2 góly, mali sme aj šťastie pri prečísleniach súpera, ktorý nebol úspešný v koncovke. Posledná tretina už bola z našej strany lepšia, z chalanov akoby opadla ťarcha povinnosti vyhrať tento zápas a pri dobrom korčuľovaní a dobrých kombináciách sme rozstrieľali Detvancov a zaslúžene sme tento zápas vyhrali. Tréneri: L. Karaffa, V. Bella, M. Uram

Kadeti:

LM - Prešov 4:4
Výborný vstup do zápasu po prvej tretine bolo 4:0. Aj napriek tomu, že sme chlapcov upozornili, že nie je koniec, prestali sme korčuľovať. Hrali sme ľahkovážne, čo sa nám zákonite vypomstilo.Góly sme dostali po hrubých individuálnych chybách, ktoré si vysvetlíme v priebehu týždňa, keď vychladnú hlavy. Určite sa ukázala aj nezohratosť, keďže posledné dva týždne trénujeme v počte 6-7 hráčov. Ku koncu zápasu sme sa opäť vrátili k našej hre no bohužiaľ už sme nedokázali ani z vyložených šancí streliť víťazný gól. Zápas nám ukázal, že musíme popracovať aj na psychickej odolnosti niektorých hráčov v kritických situáciách. Každým zápasom sa učíme a posúvame vpred, pretože poučenie z chýb je tá najlepšia škola.

PD-7HT 4:14
V zápase sme od začiatku viedli. Aj keď sa chlapci zo začiatku snazili presadiť sami, po krátkom pohovore začali hrať kolektívne.  Škoda zbytočných gólov po individuálnych chybách.

6 hokejová trieda
Turnaj v detve:
LM : BB 8:7
LM - DT 6:4

V obidvoch zápasoch sme prehrali prvé tretiny, ale potom sme to dokázali otočiť. Boli pomôcť hráči z 5HT, ktorí sa nestratili. Starší im pomohli a ťahali ich v dôležitých momentoch. V tomto zápase padol aj krásny "Michigan" gól, nad ktorým sme uznanlivo pokývali hlavami.

LM: ZV 6:2
Mali sme prevahu celý zápas. Viacero gólových šancí sme nepremenili. Dobre zachytal súperov brankár a v niektorých momentoch nam chýbalo aj šťastie, viac krát sme nastrelili brvno.

LM: Dubnica 5:6
Vyrovnaný zápas. Dubnica mala o niečo lepší pohyb a objektívne o ten gól boli v tomto zápase lepší. Zápas však hodnotíme pozitívne a chalani bojovali až do konca

Text: PR Hokejové talenty / tréneri