Z dôvodu unikátnych pohybových charakteristík a zvyšujúcich sa požiadaviek na výkon v športovom odvetví sa tréning mimo ľadu čoraz väčšmi zameriava na konkrétny šport s cieľom vyhovieť viacerým potrebám športovej špecializácie a zabezpečuje, že sú adaptačné procesy v súlade s nárokmi individuálneho herného výkonu počas zápasu.
Metodika SZĽH

Zápasy 4. týždňa - zmeny na poslednú chvíľu a ktorý zápas bol ako na hojdačke?

Pre mládežnícky hokej sa harmonogram zápasov tretieho týždňa menil do poslednej chvíle. Silnejúca vlna pandémie poslala do karantény hráčov od nás v Hokejových talentoch aj od súperov. Tréneri a kluby žhavili telefóny, aby deti mohli odohrať aspoň nejaké zápasy.

Kadeti

LM - HE 16:4 (sobota)
Po silnom úvode do zápasu, kde bolo značné, že sme lepší tím, nasledovalo zvoľnenie čo vyústilo do jednoduchých chýb v druhej polovici zápasu. Vo výsledku bol to intenzívny, plynulý  hokej hlavne v prvej polovici.

BR - LM 2:10 (nedeľa)
Prvá tretina bola náročná. Hlavne zo začiatku chlapcom chýbala väčšia snaha hrať na svojej úrovni. Po prvej tretine sa všetky tri päťky podielali na ofensíve aj defensíve. Prihrávky boli presné, puk smeroval do siete. Druhú a tretiu tretinu sme hrali nesebecký hokej. Pozitívom pre oba zápasy bolo, že hrací čas dostali všetci traja brankári.

Ôsmaci

ZA - LM 12:8
Ôsmaci vycestovali do Žiliny. Na súpera sme sa vždy doťahovali, bol to zápas ako na hojdačke. Niektoré góly padli zbytočne, po dorážke alebo zlom pokrytí súpera v našom pásme. Vytvárali sme si šance, ktoré sme nevedeli využiť, na rozdiel od súpera. Svetlým bodom zápasu bolo ubránené oslabenie 5:3 a jeden z gólov sme taktiež dali v oslabení.

Siedmaci

LM - BB 5:4
Sobota začala zápasom siedmakov, hostili sme Banskú Bystricu. Bojovalo sa do posledného momentu a každý hráč išiel naplno proti kvalitnému súperovi. Rozhodujúca bola druhá tretina, kedy sme po 0:2 otočili na 4:3 a víťazstvo ostalo doma s celkovým výsledkom 5:4.

Text: PR Hokejové talenty
Fotky: Archív Hokejové talenty, zápasy kadetov a 7HT