Podpora autonómie (čiže samostatnosti) detí, ako aj vytvorenie dostatku príležitostí na voľnú, ale aj riadenú hru pri športovaní sú dôležité pre rozvoj motivácie a zdravého prístupu k športu vo všeobecnosti.
Metodika SZĽH

Zápasy 39. týždňa - Nechýbal strelecký koncert, výhry aj prehry či emócie

03.10.2021 / Aktuality HT Zápasy a turnaje

Počas víkendu 2. - 3. októbera sme odohrali niekoľko zápasov, ktoré vám popíšeme. Nechýbal strelecký koncert, výhry aj prehry či emócie, ktoré hokej prináša.

Dorast

7. Súťažný zápas Dorastu - HT MHK 32 LM – Penguins Prešov, z dňa 2.10.2021 v LM
Výsledok: 18: 1 (3:0, 9:1 a 6:0)

Očakávali sme húževnatého súpera, ktorý síce pozorne bránil, ale v útoku bol neškodný. My sme hrali útočný nátlakový hokej a hoci sme strelili v 1. tretine 3 góly, nebolo to ešte ono. Začiatok 2. tretiny nás ale zastihol v menšom útlme, chalani hrali až príliš individuálne a bez patričného nasadenia, čo vyústilo k streleniu gólu do našej brány. Po našom následnom oddychovom čase sa chalani prebrali a predviedli strelecký koncert, keď za 10 minút strelili 9 pekných gólov. Strelecký prach nám nezvlhol ani v poslednej tretine a tak sme súperovi naložili celkom 18 gólov.
Tréneri: L. Karaffa, V. Bella, M. Uram

8. Súťažný zápas Dorastu - HT MHK 32 LM – Penguins Prešov, z dňa 3.10.2021 v LM
Výsledok: 10: 1 (3:0, 3:1 a 4:0)

V nedeľnom zápase nám vyšiel úvod a strelili sme 2 rýchle góly, ktoré nás až moc uspokojili a hoci sme sústavne hrali v útočnej tretine, chýbal moment prekvapenia a lepšie zakončenie aj keď sme ešte pridali jeden gól. Začiatok druhej tretiny bol zas z našej strany podpriemerný a zas nás prebral až gól súpera z ojedinelého protiútoku. Potom sme trošku pridali a prišli ďalšie 3 góly sieti súpera. V poslednej tretine prišlo znovu dobíjanie brány hostí a hoci sme pridali ďalšie 4 góly, dnes sme mohli byť ako tak spokojný len s výsledkom, ale nie s výkonom viacerých hráčov.

Kadeti

LM-SNV 2:3
Kadetov trénuje fínsky tréner Nico. Jeho komentár v EN k zápasu:
Tight game, but we had control for the most part. Today we were unable to score from our chances. Shots were 53-12 in our favor but the opponent capitalized on their few quality chances, while we failed to get the puck in the net from multiple high-quality chances.

We were very happy with the quality of our overall performance and how we played the last two periods especially. This loss is an opportunity to learn, not something to be disappointed with.

8 hokejová trieda

LM-DETVA 15:2
Exhibičný zápas, ktorý bol v závere okorenený bitkou. Emócie k hokeju patria, no tak isto platia prísne pravidlá, aby sme sa podobným situáciám vyhli. Čakajú nás súperi, ktorí ešte dokonale preveria naše schopnosti. Bude to výzva a tréner bude mať možnosť sledovať ako hráči reagujú v situáciách v rýchlosti a pod tlakom.

7 hokejová trieda

LM:BB 6:18
Súper bol jednoznačne lepší po všetkých stránkach a musíme zhodnotiť, že nás podržali aj brankári. Situácia vznikla aj tým, že dosť hráčov netrénovalo nakoľko boli po chorobe. Okrem pár našich hráčov sme BB nestíhali. Určite však nevešiame hlavu a po 3 víťazných zápasoch, čo sme mali, je to facka ktorá nám snáď otvorí oči.

5 hokejová trieda

LM - ZH 7:1
LM - DK 6:13
Turnaj v ZH: Chalani makali a snažili sa. Konečne sa im podarilo vyhrať, čo hlavne ich veľmi povzbudilo. Potešilo nás, že sme trosku zlepšili streľbu, načo sme sa viac zamerali na tréningu posledné 2 týždne. určite nám pomôže aj budovaná strelnica pri štadióne.

Text: PR Hokejové talenty / tréneri