Chápaním priorít a faktorov úspechu v rôznych situáciách dokážu tréneri vytvoriť prostredie, ktoré umožní hráčom efektívne riešiť rôzne útočné a obranné herné situácie a nie iba realizovať vopred určené úlohy.
Metodika SZĽH

Zápasy 3. týždňa - víťazstvá, prehry a emócie

Ligové zápasy sa pre našich mladých hokejistov naplno rozbehli. Cez víkend vyzvali Hokejové talenty svojich súperov takmer v každej kategórii.
Krehká situácia s pandémiou odložila zápas dorastencov LM - Lučenec kvôli karanténe Lučenca, ostatné kategórie pokračovali podľa harmonogramu.

Kadeti

BJ-LM
Nedeľný zápas sa hral v Bardejove, kde chlapci hrali kvalitnú hru s vysokým víťazstvom 1:24.
Aj so slabším súperom sa učíme nie len po hokejovej stránke.

Ôsmaci

LM - ZV 6:11
V prvých dvoch tretinách sme viedli vyrovnaný zápas. Ukázal nám naše silné aj slabé stránky pri hre všetkých hráčov.

Siedmaci

ZV - LM 5:10
Vstup do zápasu sa niesol v prevahe Zvolena. Postupne sme však začali korčuľovať, nahrávať si a vytvorili sme si množstvo šancí. K pekným kombináciám nás podržal aj brankár.

Šiestaci v dvoch družstvách vyzvali Zvolen a Dubnicu nad Váhom
LM (modrí) - Zvolen 0:6
Našim chlapcom sa nemôže uprieť bojovnosť, aj keď sme často prepadávali v obraze a mali slabý dôraz v koncovke. Súper trestal naše chyby pri nevyužitých nájazdoch a prečísleniach. Treba vyzdvihnúť pravidelnosť účasti na tréningoch, keď po karanténach a prípadných zraneniach sa to ukazuje, aj keď nie vinou hráča. V tomto družstve hrali aj piataci, ktorí podali dobrý víkon.

LM (bieli) - DnV 5:1
V tomto zápase sa hralo na 100%. Po hokejovej stránke sme boli o niečo lepší. Chlapci sa vysporiadali s hrou do tela a sústredili sa na hru až do konca.

Piataci

BB - LM 1:5
Chlapci hrali prvýkrát plný zápas 3x20. Chlapci začali dynamicky a udržali si vedenie až do konca. Niektorí sa začali viac sústrediť na hru ako na všetko okolo a hneď bolo vidno zlepšený výkon celého mužstva. Tradičné nas podržali aj brankári.

Hokejová prípravka 4

BB-LM
Naša prípravka vycestovala za súperom na druhej strane Chopku. Aj po dlhej bezzápasovej prestávke ukázali, že ich hokej baví. Súčasťou bola radosť aj slzičky, no to všetko ku športu patrí. Oklieštenú a karanténnu zostavu sme doplnili o tretiačikov, ktorí sa tak isto nestratili.

Text: PR Hokejové talenty
Fotky: 4HP, 5HT, 6HT. Archív Hokejové talenty a rodičia