Chápaním priorít a faktorov úspechu v rôznych situáciách dokážu tréneri vytvoriť prostredie, ktoré umožní hráčom efektívne riešiť rôzne útočné a obranné herné situácie a nie iba realizovať vopred určené úlohy.
Metodika SZĽH

Zápasy 10., 11. a 12. týždňa - Barani ako kvalitný súper a ďalšie napínavé zápasy

Zápasy 10. týždňa (7.-13.3.)

Dorast

LM-PB 3:4 sn 10.3.2022 v PD
V tomto zápase sa ukázala naša slabina. Po prvej tretine sme viedli 3:0 a cez prestávku sme chlapcov upozorňovali, aby boli stále pozorní. Opak bol pravdou a dostali sme 3 góly po našich individuálnych chybách, ktoré by sa nemali stávať. Za zmienku stojí to, že chyby urobili hráči, ktorí by mali tieto zápasy rozhodovať v náš prospech a nie opačne. Je len na škodu, že takýchto zápasov nie je viac, aby sme sa dokázali koncentrovať na zápas celých 60 min. So slabšími mužstvami nám stačí zabrať 15-20 min. a tam dokážeme rozhodnúť o výsledku.
Čaká nás náročny víkend a to aj z toho dôvodu, kde šírka nášho mužstva je úzka a pri zraneniach a chorobách budeme mať problém postaviť 2 vyrovnané päťky.

MšHK Prievidza - HT MHK 32 LM 12.03.2022 v PD 3 : 5 (0:3, 2:1 a 1:1)
Po dlhšom čase sme narazili na kvalitného súpera, ktorý sa s nami držal na čele tabuľky. Začali sme tlakom a prinútili sme súpera robiť chyby a prvej tretine sme odskočili na 0:3. Súper sa však nezdával a začal doťahovať v druhej tretine, kde dokázal hlavne z rýchlych protiútokov 2 krát skórovať. Keď na začiatku 3. časti znížili na 3:4 vyzeralo to na dramatický záver, ale po strelení nášho 5. gólu sme už kontrolovali priebeh do konca a zápas sme zaslúžene vyhrali.

MšHK Prievidza - HT MHK 32 LM  13.03.2022 v PD 2 : 5 (1:0, 0:4 a 1:1)
V odvete Prievidzi začali domáci lepšie a využili prvú presilovku na vedúci gól. My sme sa s prvej tretine nedokázali presadiť a tak po ostrejších slovách sme po prestávke vybehli na súpera s agresívnym presingom a rýchlo sme za 2 minúty otočili skóre v náš prospech a do konca prostrednej časti sme pridali ďalšie 2 góly. 5 minút pred koncom sme dostali lacný gól ale napriek vylúčeniam sme dokázali oslabení uzavrieť skóre a tak sme si za víkend odniesli domov plný bodový zisk.

Kadeti

LM-STZ 16:2
Mixed lineup today, with four players from 8HT. The young guys came in with great energy and incredible effort. They definitely were worth their spot.
The focus before the game was to get a strong start and create high-quality scoring chances from efficient puck movement. In these things we were successful, and additionally, it was positive that all three lines were successful in their own unique styles. The boys had a joy in their game that was a pleasure to see. A strong team effort to end the week on a positive note.

6HT

LM-ZA 15:5 ( 6:0)
Pekný zápas, kde padlo vela gólov po pekných akciách. Hralo sa hore dole, ale predsa len sme boli o niečo lepší a dôraznejší ako súper. Treba podotknúť, že keď rozdiel 10 gólov je pre ZA trochu krutý a priebeh bol o niečo vyrovnanejší.

LM-LC 10:5 ( 4:2)
Narazili sme na súpera, ktorý mal zopár šikovných chlapcov. No my sme hrali tímovejšie. Škoda poslednej tretiny, ktorú sme vyhrávali 3:0 a po neovladnutí sa nášho brankára (bol poslaný do šatne za úder vyrážačkou) sme boli rozladení a dostali sme 4 góly po sebe.

LM-DK 4:6 (3:3)
Doplatili sme na 1. tretinu, ktorú sme prehrali 1:4 a DK v nej bol lepší. 2. a 3. tretinu sme zlepšili hlavne defenzívnu hru, začali sme sa viac vracať do zadu všetci piati a z toho sme získavali viac pukov. Súpera sme takmer do ničoho nepustili. Prvá tretina nám, tak ako dorastu, pripomenula, že zápas treba hrať celých 60min.

BB-LM 8:8 (3:3)
Ako vždy, s Baranmi Banská Bystrica to bol dobrý zápas. Hralo sa celých 60 min hore dole. Bojovalo sa o víťazstvo v každej tretine. V závere sme aj vyhrávali, bohužiaľ na konci sme dostali vyrovnávajúci gól.

BR-LM 1:12 (0:6)
Súper nekládol veľký odpor a takmer celý zápas sme hrali v útocčnom pásme.

5HT

ZA 3:8
Konečne výhra po dlhšom čase, čo chlapcov potešilo. Mali sme viac z hry a bolo tam kopec striel, ale veľakrát strely končili zblokované. Tak isto a opäť bolo dosť zhodených šancí. Vo všeobecnosti sa dá zhodnotiŤ, že to bol fajn bojovný výkon.

LM-ZA 9:9
Skvelý zápas, napínavý až do konca. Konečne sme premenili čisté šance a hneď to bolo veselšie.

Zápasy 11. týždňa (14.-20.3.)

Dorast

HT MHK 32 LM - MšHK Prievidza 17.03.2022 v LM 11 : 2 (6:1, 3:0 a 2:1)
Po troch dňoch sme znovu narazili na tohto súpera ale teraz v LM a tento zápas sme rozhodli v podstate už v prvej tretine, ktorá bola z našej strany naozaj výborná a skóre 6:1 bolo ešte pre súpera prijateľné. Hoci sme potom trošku zvoľnili, dokázali sme nastrieľať súperovi 11 pekných gólov a urobili sme veľký krok k víťazstvu po základnej časti.

HT MHK 32 LM - HK Dubnica 19.03.2022 v LM 12 : 1 (6:0, 2:1 a 4:0)
Aj dnes sa prejavila naša väčšia kvalita a súperovi sme naložili v 1. tretine šesť gólov a aj keď sme potom trošku poľavili pridali sme v posledných 10 minútach zápasu a dvojciferný výsledok bol úplne spravodlivý.

HT MHK 32 LM - HK Dubnica 20.03.2022 v LM 5 : 0 (2:0, 2:0 a 1:0)
V odvete prišiel súper vyslovene s defenzívnou taktikou a my sme síce hrali nátlakovo, ale presadzovali sme sa len veľmi ťažko a moc sme sa nadreli na každý gól. Takže aj keď bol výsledok 5:0 jednoznačný, pri väčšej agresivite a dôraze sme mohli byť oveľa efektívnejší.

6HT

Turnaj vo Švédsku
Z celkových 8 družstiev sme skončili na 6. a 3. mieste.

5HT

BB-LM 8:5
Opäť skvelý zápas. V prvej a tretej tretine výborný výkon dopredu aj dozadu, ale druhú tretinu nás súper nepustil z tretiny a tam otočil zápas. Chlapci sa pomaly vyrovnávajú aj s týmto kvalitným súperom ako je BB, čo je veľmi pozitívne pre ich ďalšie napredovanie.

Zápas 7HT v Banskej Bystrici. Za fotky ďakujeme rodičom v BB.

Zápasy 12. týždňa (21.-27.3.)

Dorast

HT MHK 32 LM – HC Lučenec 24.03.2022 v LM 9 : 0 (3:0,0:0 a 6:0)
V dohrávke so súperom s 10 korčuliarmi to bol boj s pozornou obranou a veľmi dobrým brankárom Lučenca. Po prvej tretine sme viedli o tri góly, ale druhá bola nezáživná a bez potrebnej kvality z našej strany. V poslednej časti sme však podstatne pridali a súper bol rád, že nedostal desiatku, lebo rozdiel v kvalite bol viditeľný.

HK D. Kubín - HT MHK 32 LM 31.03.2022 v DK 0 : 4 (0:2, 0:1 a 0:1)
Výkon našich hráčov v tomto zápase nebol optimálny a hoci to aj dnes bol veľký boj so súperovou brankárkou, chýbal väčšia snaha tlačiť sa do bránky a do predbránkového priestoru. A tak súperovi sa dlho darilo držať veľmi prijateľný výsledok. Potešilo, že sa presadili mladý hráči z 8. ročníka, ktorí boli asi naši najnebezpečnejší, čo ale musí naopak vyhecovať tých starších, ktorí by to mali ťahať v zápasoch.

HK Brezno - HT MHK 32 LM 02.04.2022 v DK Výsledok: 1 : 5 (1:2, 0:2 a 0:1)
Hráči Brezna, ktorí bojujú o tretie postupové miesto nastúpili s veľkým odhodlaním a rýchlo sa ujali vedenia. Po 5 minútach sa naši chalani trošku otriasli a dokázali do konca prvej časti otočiť skóre v náš prospech. Druhej tretine sme mali po sebe troch vylúčených a od vyrovnania nás zachránil pozorný Marek v bráne a následne sme za minútu pridali dva góly. Na začiatku poslednej časti sme pridali piaty gól a bolo o víťazovi rozhodnuté. Dnešný kolektívny výkon ukázal naše prednosti a kvalitného súpera sme dnes preto zaslúžene zdolali.

Kadeti

LM-RS 6:4
A difficult game for the team against a familiar opponent. Ultimately more emotional control than last time, but in 12 of the last 20 minutes we took some lazy penalties to give the opponent a chance to get back in the game. On a positive note, the boys showed some maturity and self-control throughout most of the game.

8HT

MT-LM 3:8
Nuž, začiatok zápasu bol jednoducho zlý, slabo sme korčuľovali aj sme mali slabé nasedenie. Po dvoch tretinách sme prehrávali 3:2. Poslednú tretinu sme sa vrátili ku svojej hre, čo sa odrazilo aj na výsledku a vyhrali sme ju 0:6.

LM-PD 8:4
Bolo to vyrovnané stretnutie aj keď výsledok hovorí za všetko. Super bol neprijemný a vždy sa na nás doťahoval. Tento zápas mal veľa vylúčených hráčov a to ako na strane súpera tak aj na našej. Našťastie sa nám podarilo udržať si náskok až do konca.

6HT

MT-LM 5:7 (3:3 podľa tretín)
Prvú tretinu sme podali z našej strany dobrý výkon, ocenený víťazstvom 0:4. Postupne nám však dochádzali sily, možno sa prejavila únava z cesty.

MT-LM 3:8 (1:5 podla tretín)
Využili sme viac šancí ako súper. Podobne ako v predchádzajúcom zápase, na konci sme trošku ťahali nohy.

LM-PD 17:6 (6:0)
Celý zapas sme boli lepším mužstvom. Súper bol nepríjemný, hlavne druhú tretinu, keď zacítil príležitosť. Po 4-5 individuálnych chybách z nepozornosti sme inkasovali, ale 4 sekundy pred koncom druhej tretiny sme dali gól na 6:5 v tretine a súpera sme zlomili. Tretia tretina sa už len dohrávala.