Z dôvodu unikátnych pohybových charakteristík a zvyšujúcich sa požiadaviek na výkon v športovom odvetví sa tréning mimo ľadu čoraz väčšmi zameriava na konkrétny šport s cieľom vyhovieť viacerým potrebám športovej špecializácie a zabezpečuje, že sú adaptačné procesy v súlade s nárokmi individuálneho herného výkonu počas zápasu.
Metodika SZĽH

Šimon Klimčík: treba spraviť niečo naviac, aj mimo tréningu

Tréneri Hokejových talentov idú príkladom.

Kondičný tréner Petry Vlhovej, Šimon Klimčík, si užíva zimu doma na Liptove. Málokto vie, že Šimon sa v pozícii kondičného trénera venuje aj starším ročníkom Hokejových talentov, primárne dorastu. Šimon robí celoročne niekoľko športov, von je každý deň.

Teraz v zime najradšej skialpuje. A práve z takéhoto výjazdu v Jasnej poslal odkaz, kde vyzýva k pohybu v prírode.

 

Šimon Klimčík
Bydlisko: Liptovský Mikuláš, Slovensko
Úloha v Hokejových talentoch: kondičný tréner dorastencov
Prečo práve hokej: V mladosti som sa venoval hokeju, bola to moja každodenná vášeň. Veľmi rád na ňu spomínam, aj keď sa ním dnes neživým.
Dal mi mnoho nezabudnuteľných športových zážitkov, ale aj sklamaní, ktoré ma potom posunuli vpred. Taktiež kamarátov, na ktorých sa môžem spoľahnúť dodnes. O disciplíne, cielavedomosti či zodpovednosti nehovoriac.

 


Zdieľajte vaše aktivity, označte @hokejovetalenty a #hokejovetalenty na sociálnych sieťach.

Ak hľadáte inšpiráciu čo všetko sa dá v prírode robiť alebo kam sa dá na Liptove zájsť, pozrite aj náš ebook na bit.ly/podmenato

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettera:

Partneri