Dnes už nestačí mať napríklad „dobré ruky“, aby hráč mohol hrať v elitnej kategórii. Je potrebné byť zároveň vyzretým športovcom, rozumieť ofenzívnym aj defenzívnym aspektom hry a – čo je najdôležitejšie – mať schopnosť dokázať nájsť cestu ku krátkodobému a hlavne dlhodobému úspechu v športe.
Metodika SZĽH

Rozhovor: Peter Kašša: Hokej ma prestal baviť, keď som dostal prvú výplatu

 

Žilinský odchovanec v zámorskej juniorskej súťaži, niekdajší mládežnícky reprezentant a tiež bývalý tréner MsHKM Peter Kašša (1979) rozrozprával o momentoch jeho hokejovej kariéry. Krátky no zaujímavý rozhovor prinesie ďalší pohlad na hokej.

,,Hokej mi dal do života najmä húževnatosť. Naučil ma, že ak chcem niečo dosiahnuť, tak musím makať. Nič nie je zadarmo! Každý človek je od prirodzenia lenivý, ale keď chce dosiahnuť určitý cieľ, tak sa musí zatnúť a ísť. Tiež ma naučil, čo je to spolupráca, spolupatričnosť, umenie dohodnúť sa. Na ľade aj v kabíne sme museli ťahať za jeden povraz, aj keď sme vždy neboli práve najväčší kamaráti. Inak by sme nikdy nič nedosiahli. A toto mi chýba aj v dnešnej spoločnosti.''  

Celý článok: zilinskyvecernik.sk

Newsletter

Generálni partneri

Hlavní partneri

Lokálni partneri

Partneri

Verejné inštitúcie